НВК №2Навчально-виховний комплекс №2

НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС №2
НАША IСТОРIЯ

 Вчора, сьогодні, завтра

 

 

 

Фото та відео матеріали з нашої історій розташовані у пункті меню «Галерея».

 

 1 вересня 1988 року

 Збудована і відкрита школа, в якій в 44 класах почали навчатися 1343 учні, працювало 120 учителів.

 1990 рік

 В загальноосвітній школі № 2 почав працювати перший комп’ютерний клас «Корвет».

 1992 рік

 Рішенням міськвиконкому середня школа № 2 отримує статус загальноосвітньої пілотної комп’ютерної школи . Працює три комп’ютерних класи : Пошук 1,Пошук 2, ПС-21.

 Створена творча група вчителів по розробці методики впровадження нових інформаційних технологій у навчально-виховний процес під керівництвом вчителя вищої категорії Мазур Зінаїди Іванівни.

 1998 рік

 Згідно рішення сесії міськвиконкому створено навчально-виховний комплекс № 2 (дошкільний заклад – загальноосвітня школа- колегіум). В навчальному закладі працює 5 комп’ютерних класів : 1 клас – Пошук 1, 1 клас – Пошук 2, 1 клас – 486 DХ, 2 класи – Pentium 233.

 31.01.2000 року

 Наказом міністра освіти від 30.11.1999 року навчально-виховний комплекс №2 є експериментальним майданчиком Міністерства освіти і науки України з проблеми „Організаційно-педагогічні засади використання персональних комп’ютерів у навчально-виховному процесі.”

 2001 рік

 Підключення до всесвітньої інформаційної мережі- Інтернет.

 2002 рік

 Відкриття 6- го комп’ютерного класу- Celeron- 950Mhz.

 Участь у V міжнародній виставці навчальних закладів „ Сучасна освіта в Україні ”.

 Грудень 2005 року

 НВК№2 отримав мультимедійний клас фізики, на базі якого був створений Центр комп’ютерно-орієнтованих та мультимедійних технологій навчання.

 Шкільне подвір’я нашої школи – це улюблена зона відпочинку для мешканців мікрорайону Дубове. На території школи висаджено десятки видів зелених насаджень (дерев, кущів, квітів). Крім того шкільне подвір’я є базою для проведення уроків образотворчого мистецтва, природознавства, біології, географії. Педагоги навчально-виховного комплексу № 2 мають можливість реалізовувати сучасні вимоги до освіти, а саме завдання STEM освіти, інтегрованого навчання, формування соціально-емоційних навичок. У догляді за рослинами беруть активну участь учні в рамках STEM проєктів, починаючи з першого класу. Велику допомогу у впорядкуванні квітників надають батьки учнів. Таким чином це сприяє згуртуванню громади навколо спільних інтересів, виховує повагу до комунальної власності, прищеплює соціальну активність, сприяє комфортному психологічному кліматі в мікрорайоні. Крім зелених насаджень на території шкільного подвір’я розташовано дитячий майданчик, спортивний майданчик для мешканців усіх вікових категорій та спортивно-ігровий майданчик для дітей з особливими освітніми потребами. Ці майданчики встановлено силами технічного персоналу школи, профінансовано бюджетом міста в рамках громадських проєктів «Бюджет участі», переможцем яких 2 роки поспіль ставала громада нашого мікрорайону.

 

 17 жовтня 2008 рік

 НВК №2 урочисто відзначило своє 20-ти річчя.

 20 березня 2009 рік

 Урочисте відкриття та введення в дію оновленого сучасного кабінету хімії .

 01 січня 2020 рік

 Рішенням сесії Хмельницької міської ради 17 від 11.12.2019 року на базі закладу створено філію Хмельницької дитячої школи мистецтв. Відкрито класи хореографічного, образотворчого та театрального відділень, в яких розпочали навчання понад 200 учнів.

 

СЬОГОДНІ НВК2-УНІКАЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ̆ ЗАКЛАД

В першу чергу це - безпечне комфортне освітнє середовище для спільноти вільних і рівноправних особистостей̆. Ми сформували таку шкільну культуру, яка надає підтримку всім учням, незалежно від того, чи вважається дитина "винятковою" чи ні, а також підтримує вчителів і батьків дитини.

Наша Школа є осередком навчання, формування, розвитку, зростання, де панує атмосфера інклюзій̈ та турботи.

Для нас ВАЖЛИВО: формувати цілісну, ефективну, відповідальну особистість, здатну змінювати на краще себе і світ.

 

З 1998 року викладання предметів в школі здійснюється із використанням інформаційних технологій̆.

 

У 2000 році заклад став експериментальним майданчиком МОН «Організаційно-педагогічні засади використання персональних комп’ютерів в навчально-виховному процесі».

 

Крім того на базі закладу в 2013-2018 р.р. було успішно реалізовано дослідно-експериментальну роботу МОН України за темою «Розвиток освітнього-інформаційного середовища навчально-виховного комплексу засобами мережевих технологій̆ та дистанційної освіти».

У 2020-2021 навчальному році розпочали роботу над G Suite for Education. Це дозволяє працювати ще продуктивніше з повним пакетом інструментів Google. Разом з G Suite працювати в команді значно простіше. Сервіси G Suite for Education дозволяють учням і вчителям працювати і навчатися разом, де б вони не знаходилися. Посилювати співпрацю та спілкування в школі і після уроків, розширюючи можливості для навчання.

 

Велику увагу ми приділяємо розвитку медіаграмотності учасників освітнього процесу: педагоги є учасниками міжнародного Проєкту "Вивчай і розрізняй: інфомедійна грамотність".

 

В закладі створено умови для підтримки родин: Школа щасливого батьківства (фокус-офлайн/он-лайн тренінги офлайн/онлайн обговорення вузьких тем з психологом, соціальним педагогом, класним керівником; надання допомоги сім’ям у вихованні дітей̆). Мета Школи для батьків: покращення батьківської компетентності з метою покращення результатів навчання та соціалізації̈ дітей̆. Індивідуальні зустрічі з педагогами ( Графік зустрічей розміщено на сайті школи).

В 2019/2020 році для 10-ти класників викладався Курс з родинного виховання «Основи сім‘ї».

 

Атмосфера в закладі сприяє формуванню здорового способу життя як норми соціальної̈ поведінки.

 

Формула нашого життя : Спосіб життя=якість життя.

Тому в закладі організовано багато спортивних секції̆ з різних видів спорту (футбол, баскетбол, джиу-джитсу, регбі), реалізуються педагогічні проекти “Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів", «Здоровий̆ хребет - основа успішного життя".

Заклад сприяє розкриттю природніх здібностей̆ дитини та їх розвитку: в березні 2020 року розпочала роботу філія Хмельницької̈ дитячої̈ школи мистецтв. Діти мають можливість навчатись вокалу, образотворчому мистецтву, сучасному та народному танцю, театральному мистецтву, моделюванню одягу.

 

Крім того є шкільні гуртки та спортивні секції: - Художньо-естетичного напрямку (вокальний̆ гурток «Ліра», неодноразовий переможець конкурсів між школами міста; образотворчого мистецтва «Кольорова палітра»); - Науково-технічного спрямування ( радіоконструювання та робототехніки); - Гурток «Дебати». Метою гуртка є формування громадянських компетенцій̆ молоді через відкриту дискусію, дебати, технологію критичного мислення, ефективну комунікацію та взаємодію. - Спортивні секції: «Лідер»( футбол/ юнаки), «Фортуна» ( міні-футбол / дівчата, «Буревісник»( регбі-5). - Гуртки військово-патріотичного спрямування: «Характерник» та «Патріот».

 

Сприяє успішній̆ соціалізації̈ дитини та розвитку відповідальності за результати навчання та діяльності в тому числі громадської̈ соціально-педагогічний профорієнтаційний проєкт «Шлях до успіху», який̆ змінив вектор профорієнтації̈ в прогресивному напрямку.

 

Формуванню емоційно-етичної, психологічній компетенціям, розвитку навичок позитивного мислення та укріплення партнерських стосунків серед учасників освітнього процесу в закладі сприяє соціально-психологічний проєкт «Психологічний супровід і соціально-педагогічний патронат освітнього процесу», який має мету створити позитивний̆ настрій, атмосферу партнерства та взаєморозуміння. Велику увагу ми приділяємо волонтерському руху. Організовано волонтерський загін «За покликом серця».

 

Ми розпочали викладання нового курсу «Соціальне шкільне підприємництво» (СШП) у 8 та 9 класах.ПІдприємницьку компетентність випускники нашої школи тепер мають можливість отримати під час навчання в школі. І по завершенню навчання відкрити сміливо власну справу.

 

З метою вивчення історії міста учасниками освітнього процесу у 2020 році ми розпочали створення інтерактивного музею «Хмельницький, якого ми не помічаємо».

 

Наші найближчі мрії:

- Створити інтерактивну віртуальну подорож містом з використанням 3d окулярів «Вау! Хмельницький!»

- Відкрити Кав’ярню спілкування для учасників освітнього процесу, де можуть зустрітися батьки, педагоги та учні для неформального обговорення спільних тем та проєктів.

- Завершити оформлення інтерактивного музею «Хмельницький, якого ми не помічаємо»

- Створити інклюзивно- ресурсний центр для учнів з ООП та інші проєкти, які описані в Стратегії розвитку закладу.

Ми обов`язково втілемо всі наші мрії та проєкти, адже унікальність нашої школи ще й в стабільності і постійному професійному зростанні педагогічного колективу, в складі якого:

- Молодш. спец. 5

- Спеціаліст 16

- ІІ категор. 7

- І категор. 20

- Вища катег. 52

- Старш. Уч. 14

- Учитель-методист 23

- Кандидати наук 3.

 #натхнення_нові_обрії

 Науково-методична рада Міністерства освіти і науки України та науково-методична комісія з інноваційної діяльності сектору дошкільної, загальної середньої, професійної, позашкільної освіти та виховання 17 березня 2021року схвалили проведення дослідно-експериментальної роботи за темою: «Реалізація авторської моделі школи толерантності (автор Орловська Н.М.) » на базі нашого закладу, навчально-виховного комплексу №2 м.Хмельницький. У нашої школи в рамках реалізації цього проєкту є партнери- Шепетівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6, Нетішинський комунальний позашкільний навчальний заклад Будинку дитячої творчості. Попереду цікава і надзвичайно актуальна робота до 2025 року. Новий старт, нові обрії, нові можливості. Науковий керівник Бирко Надія , к.п.н., старший викладач кафедри педагогіки і психології ХОІППО, та Надія Михайлівна Орловська, новатор педагогіки.